Сумська ОДА відмовляється виділяти 3 млн грн на рентген для Ямпільської райлікарні

Судячи із відповіді губернатора на запит депутата обласної ради Лілії Ричкіної, Сумська обласна державна адміністрація виступає категорично проти виділення коштів з обласного бюджету на придбання рентгенологічного апарату для Ямпільської центральної районної лікарні.

Посилаючись на «процес децентралізації суспільства, що здійснюється урядом», обласні чиновники закликали знайти кошти на придбання рентген апарату вартістю в 3 мільйони гривень в Ямпільському районному бюджеті. Посадовці запевняють, що «податкова реформа збільшить власний фінансовий ресурс місцевого бюджету» і не беруть до уваги той факт, що Ямпільський районний бюджет має багатомільйонну незабезпеченість  по виплаті заробітної плати працівникам установ бюджетної сфери. Врешті Лілію Ричкіну цинічно  закликали придбати рентгенологічний апарат за власні кошти.

Зауважимо, що Ямпільська центральна районна лікарня має один з найстаріших рентген апаратів в області, який працює з 1979 року. Він фізично і морально застарів і дозволяє робити дослідження лише кісток при травмах і тільки, якщо людина важить не більше 70 кг. Складові апарату зібрані з усіх апаратів ЦРЛ, що були вироблені ще при Радянському союзі. Це обладнання конфліктує між собою, є багато артефактів через які лікарю дуже важко встановити правильний діагноз.

555-774x320

Джерело: http://yampil.info/