Сумська ОДА вслід за мерією витратить бюджетні кошти на новий сайт

Як наголосив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро Живицький, це буде сучасний інформаційний ресурс, щоб «увімкнути світло в усіх темних кімнатах».

«Ми розуміємо, що сьогодні технічний прогрес не стоїть на місці, розвиваються інформаційні технології, веб-дизайн. Тому облдержадміністрація розпочинає роботу в напрямку збільшення відкритості. Зараз ми працюємо над створенням якісно нового сучасного веб-порталу, який стане відкритим майданчиком для комунікації органів виконавчої влади з громадськістю, журналістами та іншими жителями Сумщини», – зазначив Живицький.

За його словами, нинішній веб-ресурс застарів, має недоліки у плані захисту інформації, відсутні певні рубрики та функції. Тому виникла ідея розробляти новий сайт разом із активною громадськістю.

«Так як головним пріоритетом у роботі облдержадміністрації є відкритість та прозорість, цей портал буде більш комунікативним та інтерактивним, – підкреслив Дмитро Живицький. – Плануємо створити принципово нові блоки і розділи, яких до цього часу не було, зокрема, розділи для подання електронних петицій, прямого звернення до облдержадміністрації через сайт, про державні закупівлі, для розміщення відео- та онлайн-трансляцій. Врахуємо всі технічні новинки, щоб портал відповідав вимогам  часу».

У планах також створення розділу для дітей, який би, зокрема, виконував функцію з патріотичного виховання дітей і молоді. Буде передбачено доступ до необхідної інформації для користувачів із вадами зору та слуху. Окремим пріоритетом, який буде враховано при розробці нового порталу, є технічний захист інформації.

«Ми цей сайт робимо не для себе, а для мешканців області, –  наголосив Дмитро Живицький. – Тому хочемо залучити до його створення громадськість. У червні плануємо провести три засідання у форматі «круглого столу» з представниками громадських організацій і мешканцями області, журналістами, веб-дизайнерами. Ми запрошуємо також долучитися до створення нового веб-порталу усіх небайдужих жителів Сумщини і хочемо спільними зусиллями зробити офіційний веб-портал справді  комунікативним, інформативним і цікавим для всіх.

Інформацію про час і місце проведення «круглих столів» обіцяють викладати на існуючому сайті облдержадміністрації та на офіційній сторінці у Фейсбуці. А ось бюджет створення нового порталу в ОДА не уточнюють.

Нагадаємо, у березні цього року запрацював у тестовому режимі новий сайт Сумської міської ради.