Сумські депутати просять Гройсмана допомогти подолати алкогольний безлад у місті

1459340983_sesya

Під час сесії Сумської міськради депутати підтримали звернення до Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, в якому просять законодавчо врегулювати правовідносини у сфері роздрібної торгівлі пивом, слабоалкогольними та алкогольними напоями і тютюновими виробами.

Депутати акцентують, що всіляко намагаються запобігти збільшенню таких випадків, але їхні дії не мають достатніх юридичних підстав, у зв’язку з чим легко оскаржуються в суді.

Крім того, депутати просять Володимира Гройсмана поновити роботу в комітетах Верховної Ради з розгляду законопроекту, який встановлює заборону продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива (крім безалкогольного) з 22.00 до 8.00. Сумські обранці переконані, що необхідно поновити і заборону продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів на відстані менш ніж 200 метрів від загальноосвітніх навчальних закладів, а також заборону споживання алкоголю на вулицях, у парках, скверах, під’їздах жилих будинків. До того ж – передбачити збільшення розміру штрафів за відповідні правопорушення.

Просять обранці також законодавчо врегулювати можливість застосовувати подібні обмеження органами місцевого самоврядування – зокрема, внести відповідні зміни до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Кодексу України про адміністративні правопорушення.