Сумські депутати просять міністра соцполітики не оподатковувати пенсії

Сьогодні, 4 травня, депутати Сумської міської ради ухвалили звернення до Міністра соціальної політики України Андрія Реви щодо припинення оподаткування пенсій.
Справа в тому, що у 2016 році продовжується оподаткування пенсій на 15%. Це стосується в основному пенсіонерів, які отримують підвищені розміри пенсій, оскільки працювали в шкідливих умовах. Стосується це і громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, шахтарів та інших категорій осіб. Разом з тим більшість таких громадян у період роботи втратили своє здоров’я і вимушені витрачати значні кошти на придбання ліків та лікування, бо в закладах охорони здоров’я немає коштів для безоплатного лікування.

У той же час, йдеться у зверненні, багатомільйонні прибутки олігархів (девіденди) оподатковуються в розмірі 5%. Така політика є антигуманною та порушує статтю 22 Конституції України.

Враховуючи вищезазначене, депутати Сумської міської ради, представники профспілок, громадських організацій вимагають негайно забезпечити в установленому законодавством порядку розгляд та прийняття законопроекту у Верховній Раді України, яким передбачено припинення оподаткування пенсій для частини пенсіонерів.