Сумські депутати звернулися до нардепів з питанням про офшори

Сьогодні, 7 червня, Сумська міська рада схвалила та направить до народних депутатів України звернення щодо необхідності прийняття законодавства про деофшоризацію. Відповідне рішення підтримали 23 сумські обранці.

Групою українських експертів разом з експертами міжнародних організацій розроблений законопроект №4380 «Про податковий суверенітет України та офшорні компанії».

За словами секретаря Сумської міської ради Андрія Баранова, у цьому документі акумульовані напрацювання 17 міжнародних актів щодо боротьби з офшорами. При його підготовці проаналізовані можливості співпраці з офшорами українських або афільованих з українськими компаніями і відпрацьована струнка з юридичної, економічної та фінансової точок зору модель щодо невигідності роботи українських компаній з офшорними компаніями.

У зверненні депутатів зазначено, що після «панамського» офшорного скандалу світове співтовариство дійшло висновку щодо необхідності посилення боротьби з офшорами, якими надається можливість ухиляння від сплати податків та приховування корупційних статків. Цей законопроект не дає жодної лазівки і наглухо закриває офшорні можливості.

Депутати Сумської міської ради закликають народних депутатів України підтримати ухвалення законопроекту в першому читанні, доопрацювати його згідно з нормами Регламенту в усіх парламентських комітетах до наступного читання та прийняти в цілому.