У Конотопі на забезпечення ліками одного чорнобильця припадає менше 8 гривень

У Конотопі кошти на безкоштовний відпуск ліків розподілені між 3-ма аптечними закладами в сумі 36 тис. грн на рік кожній, тобто в місяць фармацевти мають можливість відпустити ліки тільки на 3 тис. грн. У середньому одній особі виписуються рецепти на суму від 150 грн до 400 грн, а це означає, що аптека в місяць може забезпечити ліками від 10 до 15 осіб.

Даної суми коштів недостатньо для всіх, і підтвердженням тому є непоодинокі випадки невдоволення людей з цього приводу. До того ж деякі постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС отримують безкоштовно ліки декілька разів на рік.

При цьому слід зазначити, що оскільки в місті мешкає 1173 постраждалих (114 осіб – категорії 1, 574 особи – категорії 2, 341 особа – категорії 3, 144 дитини), то в місяць на забезпечення ліками на одну особу припадає всього 7,7 грн.

При реальній потребі у 310 тис. грн другий рік поспіль з обласного бюджету Конотоп отримує лише 176 тис. грн “чорнобильських грошей”. Рішенням виконкому Конотопської міської ради ці кошти були розподілені наступним чином: 108 тис.грн – на відпуск ліків за безплатними рецептами та 68 – на безкоштовне зубопротезування.

Джерело: http://konotop.in.ua/