У Конотопській мерії систему “Віче” придбають дорожче, ніж планували

З-поміж багатьох пропозицій в Україні Конотоп обрав систему «Віче».

Як пояснюють у міській раді, вона має значні переваги у порівнянні з іншими системами електронних голосувань. Коштує втричі дешевше від системи «Рада», не потребує щорічних витрат на системне обслуговування, не потребує електроживлення 37 окремих робочих місць (як системи, які оснащені планшетами, ноутбуками, айпадами тощо). Картки депутатів для голосування є цифровими, що не потребує взяття відбитків пальців у користувачів, крім того, вони можуть перезавантажуватися у разі переобрання депутатського корпусу. Система також дає змогу на своїй базі здійснювати поіменне голосування не тільки під час сесій, а й на будь-яких інших засіданнях (засіданнях виконкому, нарадах з головами квартальних комітетів, Громадській раді тощо). За умови встановлення окремих додаткових програм має можливість здійснювати онлайн-трансляцію засідань у мережі інтернет; формує протокол сесії та протоколи поіменного голосування, що у відповідності до Закону в день голосування мають бути оприлюднені.

Коштує система “Віче” 418,2 тис. грн. Договори на придбання основних складових системи електронного голосування вже укладений з ПрАТ «Мікросистема» з міста Хмельницький.

У мерії обіцяють, що наступна, червнева сесія, Конотопської міської ради відбудеться вже з використанням сучасних технологій.

Нагадаємо, у березні конотопські ЗМІ повідомляли, що в мерії планують витратити 350 тис грн на закупівлю системи «Віче».

Джерело: konotop.in.ua