У мерії Сум заявили, що їм нічого розривати з російськими “містами-побратимами”

На сайті електронних петицій з’явилася відповідь на пропозицію Івана Петрова щодо необхідності розірвати договори про побратимство Сум з російськими містами – Курськом, Бєлгородом, Севередвінськом.

“Російська Федерація здійснила агресію проти України та анексує частину території України. Наявніть побратимських (партнерських) відносин з російськими містами є наругою над пам’яттю загиблих захисників України. Необхідно припинити побратимські (партнерські) відносини з містами та регіонами Російської Федерації та офіційно розірвати угоди щодо побратимстка (партнерства) з російськими містами”, – йшлося у петиції.

На це у мерії відповіли: хвилюватися нічого, бо Суми офіційно не мають відносин з жодним із міст Російської Федерації.

“У 2001 році було укладено безстрокову угоду про партнерські стосунки з м. Сєвєродвінськ, поновлену у 2004 році. З метою розірвання цієї угоди, висловлюючи волю громади міста, Сумська міська рада прийняла відповідне рішення від 30 березня 2016 року № 532-МР «Про деякі питання статусу міста-партнера міста Суми, що розташоване на території Російської Федерації» (додається).

Таким чином, м. Сєвєродвінськ відтепер вважається таким, що не є містом-партнером та побратимом Сум. До Адміністрації Сєвєродвінська направлений лист з відповідним повідомленням щодо одностороннього розірвання угоди про співробітництво.

Відносини з м. Бєлгород базувалися на реалізації міжурядової Угоди про співробітництво прикордонних областей України та Російської Федерації, підписаної 27 січня 1995 року. Угоди про партнерство/побратимство між Сумами та Бєлгородом так і не було укладено.

У липні 1998 року була підписана Угода про дружбу та співробітництво між містами Суми та Курськ. Разом з тим, у Сумській міській раді такий документ відсутній, наразі невідомий його конкретний зміст та термін дії. Передбачаємо, що угода вже втратила свою легітимність”, – написали у мерії.