У Недригайлівському районі мають закрити 10 шкіл

За словами голови Недригайлівської райдержадміністрації Руслана Лаврика, у районі десять із п’ятнадцяти навчальних закладів  малокомплектні. Середня наповненість класів – 14-16 учнів.

“Втім є школи, в яких навчається менше 25 учнів. Їх, на жаль, потрібно оптимізувати”, – зазначив посадовець на апаратній нараді в облдержадміністрації.

Директор департаменту освіти і науки  Олена Попова зауважила, що у навчальних закладах сіл Великі Будки, Курмани та Комишанка Недригайлівського району наразі налічується дуже мало учнів, окремих класів у школах взагалі немає. Тому питання оптимізації саме цих сільських шкіл стоїть досить гостро як перед владою, так і перед місцевими громадами.

Очільник Недригайлівщини запевнив: усі викладачі з оптимізованих сільських шкіл будуть працевлаштовані, а підвезення учнів забезпечать за рахунок придбання двох шкільних автобусів на умовах співфінансування.

Мета оптимізації мережі навчальних закладів як у Недригайлівському, так і в інших районах області, полягає в тому, щоб надати школярам належні умови для навчання – тобто школу, в якій теплі класи, нормальна їдальня, спортивна зала, Інтернет і головне – високий рівень освіти. Адже не можна говорити про якість і конкурентоспроможність освіти у школі, де навчаються кілька дітей. Недоцільне й розпорошення бюджетних коштів, виділених на освітянську галузь, для утримання кількох класів у сільських школах.