У облдержадміністрації радять ПАТ “Сумигаз” дочекатися перерахунку з міністерства

Під час брифінгу начальник управління житлово-комунального господарства ОДА Тарас Омельченко надав роз’яснення щодо норм споживання природного газу населення у разі відсутності лічильників, адже жителі Сумщини шоковані боргами, зазначених у квитанціях  на природний газ.

Перерахунок було зроблено у зв’язку з тим, що рішенням Вищого адміністративного суду від 28.01.2016 визнано незаконною постанову КМУ від 29 квітня 2015 р. № 237 «Про внесення змін до норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників» через порушення процедури її прийняття.

«З одного боку, у зв’язку із рішенням суду про незаконність постанови №237, «Сумигаз» мав право провести перерахунок. Хоча, з іншого боку, так як було відомо, що Кабмін готує нову постанову, з новими нормами споживання, на наш погляд, ПАТ «Сумигаз» як монополіст міг би або дочекатися постанови, або перед надсиланням платіжок провести більш широку інформаційну кампанію серед населення. Адже сьогодні споживачі обурені, бо не розуміють, звідки у них з’явилися борги. Наразі я хотів би попросити ПАТ «Сумигаз» все ж таки дочекатися роз’яснення Міністерства і в платіжках за березень не вказувати суму перерахунку. Тому що наразі не зрозуміло, за якими нормами він здійснюватиметься», – сказав Тарас Омельченко.

Цих проблем можна було б уникнути при встановленні лічильників на газ.

«Люди мають платити за ті послуги, які вони споживають. Більше того, згідно із законом, до 1 січня 2018 року в усіх помешканнях повинні стояти лічильники газу», – зазначив посадовець.