Верховна Рада провалила законопроект Медуниці про українські пісні

Верховна Рада з чотирьох спроб не змогла ухвалити за основу жоден із двох представлених законопроектів про україномовні квоти для пісень на радіо, пише Українська Правда.

Обидва документи — №3822 , співавтором якого є народний депутат Олег Медуниця, і альтернативний №3822-1 було повернуто у комітет свободи слова та інформаційної політики для доопрацювання за основу.

Законопроекти викликали жваві суперечки народних депутатів під час обговорення.

Доопрацьований законопроект № 3822д про запровадження квот для пісень українською мовою у ефірі музичних FM-радіостанцій було зареєстровано у Верховній Раді у травні. Згідно з ним, квота для україномовних музичних творів в ефірі має становити 35%. Запроваджуватиметься вона поетапно: перший рік дії закону – квота 25%, другий – 30%, третій – 35%.

До повноважень Нацради з питань ТБ та радіомовлення додається нагляд за дотриманням норми про частку пісень українською мовою.

За словами віце-прем’єра В’ячеслава Кириленка, у законопроекті “принципово збережено норму про розподіл квоти протягом усієї доби, а не лише вночі, від 0 годин до 6 ранку”.

Джерело: http://life.pravda.com.ua/