Ветерани Сумщини вийшли на мітинг з вимогою розв’язати їхні проблеми (відео)

Сьогодні, 17 березня, о 10.00 під стінами Сумської обласної державної адміністрації зібрались ветерани Сумщини та родини загиблих у АТО/ООС. Вони вимагають змінити рішення “Про утворення Координаційної ради з надання допомоги учасникам бойових дій та членів їх сімей”.

На мітингу зібрались представники всієї області та обласного центру. На думку ветеранів, до складу Координаційної ради входять особи з проросійськими поглядами, які незацікавлені вирішувати проблеми учасників та ветеранів АТО/ООС. Також вони незадоволені роботою директора департаменту розвитку інфраструктури Володимира Дудченка.

“Ми вже два роки оббиваємо пороги і хочемо, щоб Координаційну раду переформатували і включили до її списку членів громадських організацій області. Ми пишемо листи до адміністрації і намагаємось створити соціальну програму для сімей загиблих, програму по житлу, яка діє у місті. Реакції від влади нуль. Своїми зусиллями створили разом із департаментом соціального захисту програму пільгового перевезення учасників АТО/ООС, але завдяки недбалості Дудченка вона у деяких районах області перестала працювати”, – розповідає координатор мітингу Олександр Солоніков.

 

Учасники мітингу впевнені, що переобрання складу Координаційної ради вирішить ці проблеми. Вони хочуть, щоб до нового складу увійшли представники кожного району Сумської області, які є ветеранами АТО/ООС. Таких вже обирали на загальних зборах, але у раду вони не пройшли. Також до складу має увійти і член родини загиблого на війні.

“Батьків загиблих не допускають до дискусії. Одну матір включать у список, щоб сиділа тихо, ковтала сльози і ставила менше запитань. Та я вважаю, що батьки мають велике значення у вирішенні всіх питань, пов’язаних з АТО”, – виступила одна з матерів загиблих.

Після невеликої дискусії із заступником голови Сумської обласної державної адміністрації Вячеславом Печененком прийшли до висновку, що до складу Координаційної ради мають увійти представники всіх зацікавлених сторін. Згадували також і за ветеранів-афганців, які зараз є “голосом” ветеранів у районах області.

“Чому ми кажемо, що займатися справами ветеранів мають люди з АТО? Та тому, що вони молодші, більш прогресивні і працюють на розвиток громад. Ми маємо свої програми, з якими йшли на вибори і які мають покращити нашу область. У той час, як афганці уже, переважно, пенсіонери. Вони не зацікавлені у жодному розвитку, а просто сидять у кріслах”, – каже учасник мітингу із Шостки.

Вячеслав Печененко запропонував вирішити питання без участі голови облдержадміністрації Василя Хоми. Натомість, скликати причетних до проблеми ветеранів АТО/ООС осіб і обговорити кожен пункт за столом переговорів. Учасники мітингу відмовились, вважають, що цю справу потрібно вирішувати з керівництвом особисто.

Тому у понеділок, 22 березня, ветерани АТО/ООС знову приїдуть до обласної державної адміністрації для того, щоб зустрітись з Василем Хомою та почати розв’язувати накопичені проблеми.

Марина Тищенко