Виборчі фонди відкрили лише 5 кандидатів у президенти України

Рахунки виборчих фондів станом на 25 січня відкрили лише 5 кандидатів у президенти України, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Комітет виборців України (КВУ).

“Рахунки виборчих фондів відкрили Ігор Шевченко (дата відкриття 15 січня), Андрій Садовий (14 січня), Анатолій Гриценко (17 січня), Віталій Скоцик (21 січня), Валентин Наливайченко (21 січня)”, – повідомляє прес-служба КВУ в суботу.

При цьому організація зазначає, що станом на 25 січня ЦВК зареєструвала вже 20 кандидатів у президенти.

У КВУ наголошують, що відкриття виборчого фонду є обов’язковою умовою для початку ведення агітації кандидатом. Так, згідно з ч. 2. ст. 37 Закону “Про вибори президента України” кандидат у президенти для фінансування передвиборчої агітації зобов’язаний відкрити виборчий фонд. Згідно з ч. 3 ст. 37 цього закону кандидатам заборонено проводити агітацію поза їх виборчими фондами.

“Однак, за даними КВУ, частина кандидатів, що досі не сформувала виборчі фонди, вже веде активну агітацію, що є суттєвим порушенням виборчого законодавства”, – йдеться в повідомленні організації.

На сьогодні ЦВК зареєструвала вже 20 кандидатів у президенти України на виборах 31 березня 2019 року. Рекордна кількість кандидатів, які балотувалися на виборах президента, була в 2004 році, коли їх було 24. У виборах президента 2014 року брав участь 21 кандидат.

Кандидатами у президенти стали лідер партії “Громадянська позиція” Анатолій Гриценко, Юрій Бойко від “Опозиційної платформи – За життя”, мер Львова Андрій Садовий, лідер партії “Наші” Євген Мураєв, Олександр Шевченко від партії “Укроп”, лідер Громадсько-політичного руху “Справедливість” Валентин Наливайченко.

Також зареєстровані кандидатами на посаду глави держави Геннадій Балашов від партії “5. 10”, Сергій Каплін від Соціал-демократичної партії, народні депутати Ольга Богомолець, Віталій Купрій, екс-голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров, самовисуванець Віталій Скоцик, екс-міністр екології України Ігор Шевченко.

ЦВК також зареєструвала кандидатами у президенти лідера партії “Батьківщина” Юлію Тимошенко, лідера Радикальної партії Олега Ляшка, кандидата від партії “Опозиційний блок – партія миру і розвитку” Олександра Вілкула, висунутого партією “Народний контроль” позафракційного нардепа Дмитра Добродомова, самовисуванця і нардепа (фракція Блок Петра Порошенка) Аркадія Корнацького, екс-спікера Верховної Ради Олександра Мороза та лідера Соціалістичної партії Іллю Ківу.

Крім того, вже подали документи для реєстрації кандидатами у президенти кандидат від “Свободи” Руслан Кошулинський, шоумен Володимир Зеленський, народний депутат, лідер партії “Основа” Сергій Тарута, екс-глава Служби безпеки України Ігор Смєшко і народний депутат III, VI та VII скликань Інна Богословська.