Як вплинув газовий контракт Тимошенко на нинішню ціну газу?

Відповідаючи на це питання в прямому ефірі СНН, мер Конотопа назвав домовленості, укладені пані Тимошенко,  недодомовленостями.

«Україні варто було ще трошечки почекати, ще певний запас газу був у газових сховищах, треба було прикрутити трошки  краники. Який тоді підйом був національної ідеї, національного духу – всі були готові прозимувати, показати кулака РФ! Ні, здалися» – зазначив Артем Семеніхін.

Він вважає, що Російська Федерація не впоралася б з потужними об’ємами видобутого газу і  рано чи пізно пішла б на поступки в ціні.

На переконання начальника управління ЖКГ ОДА Тараса Омельченка, підписання газових контрактів Тимошенко загрожувало Україні втратою незалежності.

«З прив’язкою ціни газу до ціни нафти було зрозуміло, що нафта дорожчатиме. Ми повинні були більш жорстко відреагувати. Досвід останніх двох років показав, що у нас вся газотранспортна система готова працювати і в реверсному режимі, у нас є спеціалісти, які б забезпечили безперервну подачу газу в цьому режимі, і ми можемо відмовитися від наркотичної  газової голки з Росії. Якби цей досвід останніх двох років був застосований тоді, можливо, зараз би не було війни» – наголосив посадовець.