Юрій Чмирь: Посеред літа людям не створені умови для відпочинку

Сумам вкрай необхідно провести благоустрій пляжів, щоб городяни у спеку могли відпочивати комфортно, безкоштовно і головне — безпечно. На цьому наголошує голова Сумської обласної організації Партії “Відродження”, екс-губернатор Юрій Чмирь.

«Нам дуже пощастило з містом, бо в ньому є багато водойм. Є і всі можливості, щоб зробити умови для якісного відпочинку біля них.

Але, як бачимо, ці умови не створені: річки та береги потопають у смітті, пляжі – в основному стихійні, необлаштовані. Немає ні туалетів, ні кабінок для переодягання, ні навіть сміттєбаків чи урн. Усе це перетворює зони відпочинку на сміттєзвалища, забруднює воду і створює санітарно небезпечні умови для сумчан.

Тому, шукаючи нормальний відпочинок, люди, які мають таку можливість, їдуть на платні пляжі, або за межі міста, витрачають немалі кошти. Але більшість родин сьогодні не можуть собі це дозволити, бо це відчутні витрати. Тому, ризикуючи своїм здоров’ям, вони купаються у брудних водоймах, лежать на засмічених пляжах і приводять туди своїх дітей.

Суми – це обласний центр, і він має бути прикладом для всієї області. В усьому. У першу чергу – в комфорті та безпеці для громадян. Зробити кілька обладнаних і чистих безкоштовних пляжів у місті – не так важко. Почистити дно, вирівняти прибережну зону і засипати її піском, встановити навіси від сонця, роздягальні, сміттєбаки, туалети, альтанки, лавочки, пункти харчування та спортивно-розважальну інфраструктуру.

Маю декілька пропозицій, як це втілити у життя: функції з облаштування міських пляжів можна закріпити за одним із комунальних підприємств і щорічно закладати кошти на потреби зон відпочинку – щоб був окремий персонал, який доглядатиме за станом прибережних зон. Або ж закріпити ці території за певними підприємствами чи організаціями на вигідних для обох сторін умовах. Але однозначно — пляжі мають бути з господарями. А сумчани нарешті повинні отримати комфортний європейський відпочинок у межах свого міста», — наголошує Юрій Чмирь.