З 5 травня у Сумській міськраді запрацює відділ конкурсних торгів

Про це під час брифінгу повідомили мер Олександр Лисенко та його заступник Віктор Волонтирець. Керуватиме відділом конкурсних торгів, що координуватиме всю роботу із закупівлями, Роман Трепалін, який має досвід у цій сфері і пройшов конкурсний відбір.

До запровадження ProZorro протягом року всі договори, які не проходили через тендерні процедури, оприлюднювались на Єдиному веб-порталі публічних фінансів Е-Data. Розпорядники коштів уже провели кілька пробних закупівель через ProZorro.

Система ProZorro відрізняється вд тендерних (конкурсних) процедур. Через неї будуть закпати товари на суму від 50 до 200 тис. грн, послуги – від 1-1,5 млн грн. Усе дорожче, як і раніше, буде потрапляти на тендер (конкурс).  У ProZorro менші строки проведення торгів, вони можуть бути скорочені до одного дня. Крім того, учасники можуть знизити запропоновані ціни в три етапи, до 3 % на кожному.

Як зазаначив Віктор Волонтирець, завдяки тендерним процедурам і системі ProZorro місту вдалося зекономити більше 3 млн грн бюджетних коштів. Підготовлено розпорядження міського голови про створення комісії з перевірки проведення всіма розпорядниками коштів закупок, зокрема на платформі  ProZorro.

Джерело: http://www.shans.com.ua/