Заступниця голови облради Ричкіна у Верховній Раді говорила про майбутнє

Заступник голови обласної ради Лілія Ричкіна взяла участь у слуханнях Комісії з питань майбутнього, створеної Верховною Радою України VIII скликання 22 квітня 2015 року. Цей орган має виробити та сприяти реалізації стратегії інноваційного розвитку України на основі державних та суспільних пріоритетів з урахуванням досягнень науки і техніки, оцінки їх впливу на гармонійний розвиток держави.

Учасники обговорення «Прогнозування розвитку України» спробували зробити аналіз сучасного стану справ середньострокового (до 5 років) та довгострокового (більше 5 років) прогнозування в органах державної влади України. Доповідачі говорили про світовий досвід прогнозування майбутнього, зокрема наводили приклад Фінляндії, Турції.

В Україні, не зважаючи на існування кількох законів, які регламентують діяльність різних державних інституцій, немає чіткої системи стратегічних документів, взаємоузгодженої з фінансовими ресурсами.

На думку Лілії Ричкіної, будь-яка політика – це дума про майбутнє, тому варто вдатися до міжнародного досвіду.  Слід створити постійну робочу групу, яка була б дієвим органом для розробки довгострокового державного планування у поєднанні з напрацюваннями Кабінету Міністрів і Верховної Ради.

20160415-act3