Зеленський ветував закон про покарання за брехню у деклараціях

Президент Володимир Зеленський ветував закон щодо брехні в деклараціях. Глава держави вважає, що через поправки депутатів закон дозволить чиновникам приховувати свої статки, повідомили у Офісі Президента України.

Президент України Володимир Зеленський ініціював законопроєкт №4651 для відновлення покарання у вигляді позбавлення волі за недостовірне декларування. 3 червня його ухвалила Верховна Рада.

Проте під час розгляду вказаного документа в сесійній залі депутати ухвалили поправку, яка дозволить посадовцям не розкривати майно, яким володіють чи користуються їхні родичі, якщо ті не надають про статки інформацію. Так, чиновника можуть притягнути до відповідальності лише за декларування об’єктів, про які йому повідомили члени родини.

“Це дає законодавчу лазівку недобросовісним декларантам для того, щоб не зазначати у своїх деклараціях майно родичів, пояснюючи це тим, що члени їхньої сім’ї нібито не надали їм інформації про це майно”, — пояснюють в ОП.

Через це Володимир Зеленський повернув закон до парламенту. Запровадження системи електронного декларування було вимогою Європейського Союзу для встановлення безвізового режиму з Україною.

Венеціанська комісія у своєму висновку від 5 травня 2021 року повністю підтримала ініційовані Президентом зміни щодо встановлення покарання за правопорушення, пов’язані з декларуванням, та не висловила жодних зауважень.

Поділитися в соцмережах: