Журналіст Сумщини розповів про розчарування Майданом

Головний редактор газети «Ямпільський край» Олександр Тахтай у Фейсбуці поділився своїми думками з приводу реальної “рушійної сили”, яка примушувала більшість українців брати участь у подіях на Майдані. Він переконаний: сьогодні багато відомих осіб Сумщини спекулюють на цій темі та привласнюють собі героїчні подвиги, хоча насправді вони “підтягнулися” до Києва далеко не з перших днів Майдану і те – тільки заради власних “кар’єрних “питань.

“Трохи повторюся. Я і Олександр Косенко (очолює в Ямпільському районі рай.організацію “Батьківщини”) приїхали на Майдан 05 (п’ятого) грудня 2013 року. На вході у охорони питали де намет сумчан або покажіть кого небудь з Сумської області. Нам розповіли, що з Сумської області є тільки один дід, йому за вісімдесят і він трохи випиває, але його пропускають, не дивлячись на сухий закон, беручи до уваги вік. Ми тричі обійшли весь Майдан в пошуках кого-небудь із Сумщини. НУЛЬ. Я зняв практично всі намети і зробив купу панорамних знімків. Тому, френд без образ, але не розповідайте про свої подвиги “з першого дня Майдану”.

Молодь тоді, там становила відсотків 80%. Атмосфера була дуже дружня і всі україномовні прекрасно розуміли російську мову. Майдан починався як молодіжне, студентський рух назустріч європейським цінностям. А десь через п’ять днів рай. організаціі УДАРу, Свободи і Батьківщини отримали конкретні вказівки про підвезення людей і обіцянки керівникам організацій, отримати посади голів РДА і т.п. З того моменту почався масовий приплив “забажали посад” і їхніх однопартійців. У підсумку, через кілька років боротьби, ми отримали куций безвізовий, а по суті туристичний режим. За фактом, на 30 дешевше – 50 Євро. А як же мета – Європейський Союз? Так її просто мовами заялозілі і за допомогою цієї красивої мети, злодюги дорвалися до власті.Ведь ніхто нас в Європі не чекав і не чекає”, – написав Тахтай.