Вітамін D: незамінний нутрієнт для дорослих та дітей

Вітамін Д є одночасно поживною речовиною, яку ми їмо, та гормоном, який виробляється в нашому організмі.
Цей жиророзчинний нутрієнт незамінний для здоров’я кісток та зубів людини – він допомагає організму засвоювати та утримувати кальцій і фосфор, а обидва ці мінерали відіграють вирішальне значення для побудови кісткової тканини.

До того ж численні дослідження підтверджують, що вітамін D здатний зменшити зростання ракових клітин, контролювати інфекції та боротися із запальними процесами.
Серед важливих переваг цього нутрієнту для нашого організму:
Зміцнення м’язів. Дефіцит вітаміну Д збільшує ризик слабкості м’язів, що зі свого боку може призводити до частіших падінь і, відповідно, травм. Це може бути критичною проблемою для людей похилого віку, а також для спортсменів.
Зміцнення імунітету. Вітамін D забезпечує інтенсивну підтримку імунної системи. Він знижує ризик гострих респіраторних інфекцій, зокрема грипу та коронавірусу. Також достатній рівень такого нутрієнта сприяє швидшому одужанню та знижує ризик ускладнень, якщо хвороба вже розвинулася.
Підтримка здоров’я ротової порожнини. Вітамін D необхідний для збереження зубів, його адекватне вживання знижує ризик розвитку карієсу та хвороб ясен.
Профілактика та контроль цукрового діабету. Вчені підтверджують, що ця поживна речовина вкрай необхідна для запобігання діабету як 1-го, так і 2-го типу. Його достатній рівень в організмі допомагає боротися з інсулінорезистентністю, що при переддіабеті може бути вирішальним фактором у профілактиці захворювання. Якщо ж хвороба все ж таки розвинулася, вітамін Д допомагає тримати її під контролем.
Лікування гіпертонії. Навіть короткочасний дефіцит вітаміну D може призводити до підвищення артеріального тиску та пошкодження органів-мішеней. Сучасні вчені впевнені, що терапія гіпертонії добавками даного нутрієнта може стати новим поглядом на загальний підхід до лікування такого захворювання.
Контроль ваги та схуднення. Ожиріння є фактором ризику низького рівня вітаміну Д. І додатковий прийом такого нутрієнта сприяє більш ефективній боротьбі із зайвою вагою. Але для помітного та стабільного результату важливо поєднувати вітамінотерапію з обмеженням калорій та фізичними навантаженнями.
Боротьба з депресією. Зниження рівня вітаміну D в організмі підвищує ризик розвитку депресії та інших психоемоційних порушень. Проведені дослідження показують, що у багатьох пацієнтів із депресивними розладами спостерігається значний брак такого нутрієнту. Тому його адекватне вживання є запорукою гарного настрою та здорової психіки.
На цьому корисні властивості вітаміну Д не закінчуються. Дізнатися докладніше про вплив такого нутрієнта на здоров’я можна в даному огляді: https://biovit.ua/ua/news/vitaminy/vitamin-d-rol-v-organizmie
Попри те, що організм може виробляти вітамін D під впливом ультрафіолетових променів та отримувати його з деяких харчових продуктів, дефіцит такої речовини є дуже актуальною проблемою для більшості людей.
Це пояснюється тим, що в холодну пору року більшість фізично не може перебувати під сонячним промінням так, щоб вони потрапляли на 40% відкритої шкіри (це одна з основних умов для синтезу вітаміну D).
А влітку багато хто використовує сонцезахисні засоби — і це правильно, адже вони допомагають захиститися від раку та фотостаріння — але при цьому порушують вироблення вітаміну Д.
Щодо харчових джерел такої речовини, то з них отримати потрібну кількість нутрієнта практично неможливо через обмеженість таких джерел та досить низьку концентрацію вітаміну в них.

Тому найкращим виходом для того, щоб забезпечити організм достатньою кількістю вітаміну Д – є спеціальні біологічно активні добавки, які можна купити тут: https://biovit.ua/ua/vitamin-d
Такі засоби легко засвоюються та є абсолютно безпечними. Вони підходять для цілорічного прийому, для дітей та дорослих, для здорових людей та осіб із порушеннями здоров’я.