“В Україні почнеться голод, а все зерно продадуть в обмін на зброю”. У РНБО спростовують фейки

Після повномасштабного вторгнення Росії та з поширенням інформації про вивезення зерна з України почали розповсюджуватися фейки про голодування. Центр протидії дезінформації спростовує найпоширеніші.

Про це повідомляє в телеграмі Центр протидії дезінформації.

“В Україні почнеться голод – потрібно закуповувати продукти”. Це один із найбільш розповсюджених фейків. У РНБО запевняють, що Україна налагодила нову логістику постачання продуктів, тому масово скуповувати продукти, особливо, які мають обмежений термін придатності, не потрібно, а паніка створює штучний дефіцит.

Утім, через війну в східних областях можливі перебої постачання деяких видів продуктів у зв’язку з активними бойовими діями.

Крім того, з’являється дезінформація щодо пізнього посівного сезону, мовляв – Україна нічого не встигла посіяти, тому буде голод – це теж не правда.

“Україна під час посівної-2022 вже засіяла основними сільгоспкультурами 9,9 млн га земель, що становить 68,7% запланованих на поточний сезон 14,4 млн га”, – йдеться в повідомленні.

Інформація про те, що все зерно продають в обмін на зброю, теж фейкова. Радник Президента України з економічних питань Олег Устенко заявив, що Україна має достатні запаси зерна, щоб задовольнити внутрішній та світовий попит, принаймні до кінця 2022 року, а то й в наступному році.

А між Україною та країнами-партнерами відсутня домовленість про обмін зерна на зброю.

espreso.tv