Ранньої картоплі з українських полів доведеться чекати на місяць довше

Погодні несподіванки цієї весни суттєво вплинули на стан картопляних полів Півдня України. Холодний квітень загальмував проростання і сходи висаджених бульб майже на місяць, пише SEEDS

Більшість господарств Одещини планують розпочати збирати врожай у відкритому ґрунті лише наприкінці цього місяця. Про це повідомляється на офіційній сторінці компанії «Агріко Україна» в соцмережах.

«Одещина на сьогодні залишається одним з небагатьох регіонів півдня України, здатним забезпечити виробництво ранньої картоплі в промислових об’ємах.

Але холодний квітень цього року загальмував проростання і сходи висаджених бульб майже на місяць. Що в свою чергу призвело до затримки фаз вегетації рослин і термінів формування врожаю. Більшість господарств планують розпочати збирання врожаю у відкритому ґрунті лише вкінці червня», – йдеться в повідомленні.

Крім цього, фахівці компанії повідомили іншу прикру новину: ще однією проблемною особливістю цього сезону є недостатня кількість бульб під кущем, вона на 40-50% нижча від потенційної.

Однак вкривання рослин у полі агроволокном дозволило значно пришвидшити початок збирання картоплі, повідомили експерти.

«Сьогодні такі господарства уже розпочинають копку і постачання на ринок ранньої картоплі сорту Рів’єра на краплинному зрошенні при врожайності 20-22 тонн/га. Стартова закупівельна ціна за ранню продукцію складала біля 50 грн/кг. Кілька днів тому вона трималася на рівні 30-35 грн/кг», – йдеться в дописі.

Експерти Агріко Україна вважають, що актуальна ціна 25-26 грн/кг за врожаю понад 20 тонн/га в повній мірі відшкодовує всі технологічні витрати і робить картопляний бізнес по-справжньому прибутковим.