Куди котяться яйця? Чи подорожчає в Україні популярний продукт

Уже наприкінці серпня в Україні можуть значно подорожчати яйця – ціна за десяток може досягти 40 грн. Принаймні про це говорять українські аналітики, і ось чим пояснюють.

Виробництво яєць в Україні у січні-липні 2021 року скоротилося на 14,4% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і, таким чином, скорочення обсягів їх виробництва в липні відбувалося 17 місяців поспіль, починаючи з березня 2020 року, інформує Державна служба статистики.

Зокрема, в січні-липні цього було вироблено 8,64 млрд штук яєць, що на 14,4% менше, ніж за 7 місяців 2020 року (більше 10 млрд штук). При цьому підприємства скоротили виробництво на 24,2%, а господарства населення – на 3,1%.

Крім того ціни на яйця в липні 2021 року зросли на 33% в порівнянні з липнем минулого року.

За даними моніторингу українських супермаркетів, середня вартість десятка яєць становить близько 30 грн, але ціни на органічні і преміальні яйця можуть досягати і 45-50 грн за десяток.

Раніше аналітик асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ) Світлана Литвин спрогнозувала, що вже наприкінці серпня в Україні можуть значно подорожчати яйця – ціна за десяток може досягти 40 грн.

Серед причин – подорожчання кормових культур і скорочення підприємствами експорту яєць і, відповідно, валютної виручки.

“Ця ціна, швидше за все, буде триматися до наступної весни, якщо ситуація кардинально не зміниться і не збільшиться промислове виробництво яєць”, – додала аналітик.

agrotrend.com.ua