Один з 1500: що незвичайного в чаї габа

Чай габа – результат вдалого поєднання стародавніх традицій та нових технологій. Наприкінці минулого століття японські дослідники з чаю зацікавилися хімічним складом чайного листя та корисною дією речовин, що в них містяться. Внаслідок експериментів отримали новий сорт – габа. Сьогодні цей чай можна скуштувати в Україні.

Як роблять чай габа

Японія, 1984 рік. Професор Цусіда з командою вчених проводить експерименти з чайним листям зелених та червоних сортів, улунів. Підсумком досліджень через 3 роки став напій із підвищеним вмістом гамма-аміномасляної кислоти. Скорочено ця кислота називається GABA (ГАМК), звідси така назва у чаю.

Японці розробили технологію, за якої максимальна кількість ГАМК накопичується в чайному листі при ферментації, тільки не стандартної, а анаеробної – без доступу кисню. Сьогодні габа-чай виробляють у Японії, Китаї, Таїланді, В’єтнамі та на Тайвані.

У чому користь чаю

Експериментами з ГАМК вчені займалися не заради цікавості. Потрапляючи в організм, ця речовина змінює роботу мозку, що проявляється у зміні самопочуття.

Як діє чай габа на організм:

  • покращує кровопостачання головного мозку;
  • усуває безсоння;
  • підвищує настрій;
  • пом’якшує симптоми алкогольного отруєння;
  • знижує артеріальний тиск;
  • знімає м’язову напругу;
  • нормалізує травлення;
  • підвищує концентрацію уваги;
  • знижує рівень цукру в крові;
  • знімає біль голови.

Габа рекомендують пити людям, які перебувають у стані стресу, наприклад, студентам на сесії. Допоможе напій і за підвищеного артеріального тиску, безсоння, після інтенсивного фізичного навантаження. У чаю незвичайний ефект: тіло розслаблює, а мозок пробуджує.

Однак якщо перебрати з кількістю випитого чаю, вийде зворотний ефект. Надлишок ГАМК в організмі призводить до задишки, нудоти, лихоманки, підвищеної тривожності. Тому чайні експерти NewTea радять пити не більше 2-3 чашок габа на день.

Напій зі смаком

Наперекір цілющій дії, габа – не мікстура, а чай із приємним смаком. Смакові відтінки залежать від сорту чайного листя. Терпкість, але без гіркоти – головна нотка напою із червоних (чорних) сортів.

Габа із зелених сортів відрізняється м’яким смаком із присмаком лугових трав. Колір настою – жовто-зелений, світлий, прозорий.

Габа-чай поєднує властивості зелених та червоних сортів: терпкий напій з фруктово-медовими або деревними нотками та вершковим посмаком. Щоб чай зберіг корисні властивості, аромат та смак, зберігати суху заварку потрібно без доступу повітря та прямого сонячного світла.