Пиво і правильні закуски: комбо для неперевершеного смаку

У випадку з міцними алкогольними напоями основне завдання закуски – не дозволити людині сп’яніти занадто швидко. А от якщо йдеться про пиво, то їжа, що його супроводжує, повинна відкрити усі грані смаку хмільного напою. Здебільшого ми купуємо в якості закуски сушену або в’ялену рибу, але обмежитися лише нею означає так і не відчути багатогранність смаку різних сортів.

Різновиди пива за методом приготування

Перед тим, як перейти до закусок, варто відзначити, що вирізняють три види пива в залежності від способу приготування:

  1. Лагер – готується з дріжджів нижнього бродіння, має виражений солодовий смак, фільтрується та пастеризується.
  2. Ель – виробляється з дріжджів верхнього бродіння, відрізняється фруктовим і пряним присмаком, не піддається фільтрації та пастеризації.
  3. Ламбік – готується з додаванням, окрім солоду з ячменя, непророщеного зерна пшениці. Його витримують у бочках, де перед цим зберігалось вино, приготоване методом спонтанного бродіння. Має фруктовий смак з маленькою кислинкою.

Щоб приготувати темне пиво, солод обжарюють, а світлі сорти варяться з необжареної сировини.

Чим закушувати різні сорти пива

У справі підбору закуски до пива існують два протилежні підходи. Перший – смак їжі має контрастувати зі слабким алкоголем. Другий – він повинен доповнювати його. В обох підходах основне завдання – відкрити багатогранний смак пива, щоб отримати справжній гастрономічний оргазм. Цікаво, що солона їжа здатна знижувати кислотність напою, а насичений вуглецем напій розщеплює жири у смаколиках. Відмінність у виборі закуски залежить від засобу приготування пива і навіть його кольору.

Найкраща закуска до елю

Британці, які більше за всіх розуміються на елі, традиційно закушують його картопляними чіпсами, які доповнюються рибою у клярі. Досить часто до них додають різноманітні горішки (фісташки, арахіс тощо), маслини або оливки. Але якщо ви бажаєте чогось ситнішого, гарно підходять до елю:

  • яловичий стейк або баранячі реберця на грилі;
  • піджарена курка або індичка;
  • морепродукти у сушеному, вареному або в’яленому вигляді (креветки, кальмари, мідії, устриці);
  • в нашій країні альтернативою морепродуктам будуть варені раки, сушена вобла тощо.

Але окремі сорти елю вносять корективи до закуски.

Чим закушують лагер

Для посилення смаку темного лагеру найкраще підходять м’ясні закуски, серед яких баварські ковбаски, копчене та в’ялене м’ясо, свинячі реберця. Світлі сорти добре поєднуються з білим м’ясом індички або курячими крильцями. Щоб додати пікантності, закуску можна з’єднувати з різноманітними соусами, доповнити часниковими грінками або баварськими кренделиками.

Важкі темні сорти добре закушувати гострими та пряними стравами – копченою куркою, гострими ковбасками, фастфудом з великою кількістю жирів. Взагалі з темним пивом найбільш сумісна індійська, мексиканська або тайська кухня.

Закуска для ламбіка

Пшеничний ламбік має нейтральний смак, тому і закуска для нього не має бути занадто специфічною на смак. Гарно смакують з ним ті ж горішки, чіпси, сухарики, грінки з часником та кренделики. Великий вибір таких смаколиків можна заказати на https://morepiva.ua/ua/. Чудово підходять до пшеничного пива сири брі, моцарелла, бурата, козячий.

Відкрити смак пива з незвичного боку допоможе нестандартна закуска, здебільшого під нею маються на увазі десерти. Стаут смакує з гірким шоколадом, ірландський ель – з вершковим морозивом, ламбік – з сушеною  олениною, світлий ель – із суші, чеське пиво – з піджареними баклажанами.

Але звичайно, незважаючи на поради пивних експертів, прислуховуйтесь до власних побажань. Якщо ваш смак чудово сприймає звичайну копчену рибку і пиво, насолоджуйтесь улюбленим поєднанням і просто отримуйте кайф від спілкування з друзями!