Як харчуватимуться школярі вже з 1 вересня: ніякої ковбаси і сосисок, а хліба удвічі менше

Відомий шеф-кухар Євген Клопотенко розповів, що ж зміниться для школярів після реформи харчування. Які зміни чекатимуть на них у буфеті вже у середу, 1 вересня (щоправда, поки що не в усіх школах).

Справа в тому, що з початку нового навчального року почнуть діяти нові норми харчування для учнів. У новому меню будуть як традиційні українські страви, так і середземноморські, сезонні, безглютенові і безлактозні.

Ось, наприклад, буде сирна запіканка з бананом і ягодами, чахохбілі з куркою, кускус, полтавський борщ, бефстроганов.

Про це повiдомив відомий шеф-кухар Євген Клопотенко під час одного зі своїх інтерв’ю для YouTube-каналу.

Також, починаючи з 1 вересня, зменшать кількість хліба, солі, цукру, а також жирів. Ось, наприклад, якщо раніше норма хліба була 60-80 г, то зараз 30-50. Також, норма цукру тепер не більше 7,5 г за прийом їжі.

Категорично заборонено використовувати технологічно оброблені продукти: ковбасу, сосиски, рибні консерви, непастеризоване молоко і соки, різні вироби з кремом, снеки, і так далі.

Що найбільш чудове – в новому меню буде не менше 160 страв, і повторюватися воно буде раз на місяць, що внесе різноманітність.

Стане більше м’яса, молочки, фруктів і ягід, горіхів. Наприклад, м’ясо повинні подавати двічі протягом тижня по 70, 100 або 120 г в залежності від віку дитини.

Норма калорійності прийомів їжі склала 25-30% денної норми на сніданку, а також 30-45% під час обіду.

grosi.znaj.ua

Поділитися в соцмережах: