Аналітики ISW пояснили, навіщо путін заявив про розміщення ядерної зброї в Білорусі

Російський нацлідер путін, ймовірно, мав намір розмістити ядерну зброю в Білорусі ще до повномасштабного вторгнення в Україну. Але згодом російський диктатор вирішив поєднати розміщення ядерної зброї в Білорусі з початком нової інформаційної кампанії із залякування України та країн ЄС, пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Олександр лукашенко раніше запропонував росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі ще 30 листопада 2021 року, а у лютому 2022 року Білорусь скасувала конституційний пункт, що закріплює нейтральний статус республіки.

У січні та лютому 2022 року експерти ISW прогнозували, що путін може спробувати розмістити тактичну або стратегічну ядерну зброю в Білорусі в рамках ширших зусиль щодо поглиблення російського контролю над Мінськом.

путін, ймовірно, утримався від розгортання зброї в Білорусі на початку вторгнення 2022 року, щоб зберегти можливість розмістити її в рамках майбутньої російської інформаційної операції з маніпулювання Заходом.

Ключові висновки аналітиків ISW:

    путін розпочав передбачувану інформаційну операцію, щоб перешкодити українському опору та позбавити Україну підтримки Заходу.

    путін перебільшував потенціал росії щодо мобілізації власної оборонно-промислової бази.

    путін просунув ще одну інформаційну операцію, оголосивши, що росія розгорне тактичну ядерну зброю в Білорусі до 1 липня і відновив стомливі інформаційні операції щодо можливості ядерної ескалації.

    російська армія може втрутитися в наступ бойовиків “групи вагнера” біля Бахмута, щоб запобігти передчасному завершенню наступу.

    російські сили не мають такого ступеня вогневого контролю над українськими наземними комунікаціями з Бахмутом, Авдіївкою та, ймовірно, іншими ділянками фронту, як заявляють російські блогери.

    окупанти вели обмежені атаки на рубежі Куп’янськ – Сватове – Кремінна.

    війська росії провели масову ротацію сил у тимчасово окупованій Новій Каховці Херсонської області.

    лідер “групи вагнера” євгеній пригожин звинуватив російську владу в переписуванні історії.

    московські еліти змагаються за фінансування “відновлення” окупованих територій і справді планують використати проекти у своїх інтересах.

sprotyv.info