Британська розвідка розповіла про важливу роль, яку відіграв корабель “Оленегорский горняк” для Чорноморського флоту рф

Десантний корабель “Оленегорский горняк”, який був підбитий на військово-морській базі в Новоросійську, активно допомагав Чорноморському флоту рф у війні проти України.

Про це повідомляє міністерство оборони Великої Британії.

Зазначається, що зазвичай цей корабель допомагав Чорноморського флоту з моменту російського вторгнення в Україну. Він часто перевозив військовий та цивільний трафік між росією та окупованим Кримом, коли Керченський міст був пошкоджений внаслідок атак.

За даними розвідки, корабель “Оленегорский горняк” має вагу 3600 тонн і довжину 113 метрів. Він є найбільшим російським військовим судном, яке серйозно пошкодили чи знищили з часу затоплення крейсера “Москва” 13 квітня 2022 року.

Як пише розвідка Британії, це суттєвий удар для Чорноморського флоту, який раніше перемістив більшість своїх кораблів у Новоросійськ через високу загрозу Севастополю.

Вибухи у Новоросійську

Зранку у п’ятницю, 4 серпня, мешканці російського міста Новоросійськ повідомили про вибухи. Міноборони рф заявило, що це Україна нібито атакувала двома морськими дронами військово-морську базу в місті.

Губернатор краю сказав, що постраждалих і руйнувань унаслідок атаки нібито немає. Також зазначалось, що інфраструктура Каспійського трубопровідного консорціуму не постраждала, відвантаження нафти триває, але рух суден у порту тимчасово припинено.

Згодом, у мережі з’явилась інформація, що був підбитий десантний корабель “Оленегорский горняк”. Зокрема, про це писав і один з російських пропагандистів. Він стверджував, що начебто затопило один із відсіків, через що судно перекинуло на бік.

Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов прокоментував вибухи в Новоросійську й зауважив, що це серйозний ляпас для російського керівництва.

espreso.tv