Буданов розповів, де і як ЗСУ врятували Київ

Російські окупанти не мали жодного іншого плану щодо захоплення Києва, крім “вдалої” висадки десанту у Гостомелі. Таке сказав керівник Головного управління розвідки МОУ Кирило Буданов в інтерв’ю Дмитру Комарову “Рік за кадром. Розвідник”.

“Весь план росіян був – стрімка висадка посадковим способом і звідти йти. Це був взагалі єдиний план… По-перше, вони не вірили, що тут буде спротив узагалі, по-друге, вони вірили, що стрімко висадяться, і літак за літаком будуть вивантажувати підрозділи, які одразу будуть входити в Київ”, – наголосив керівник ГРУ.

Буданов додав, що цілий день 24 лютого 2022 року росіяни намагалися висадити там десант, і свято вірили, що їм це вдасться. За його словами, не останню роль в цьому зіграла та інформація, яку розповсюджувала українська розвідка:

“Та, в яку вони хотіли вірити, вона все ж таки взяла гору. Чому говорили, що росіяни тупі, не вірили, що все ж таки буде війна: вони не взяли з собою паливозаправники, у них танки зупинялися, не було підвозу припасів, харчів, це все правда. Але ж правда все-таки інакша – їм треба було створити картинку масованого наступу і безальтернативності здачі. І для створення картинки входження цих колон. Так воно було. Ніхто не сподівався воювати, як у Маріуполі. Варіантів таких не було. Вони вірили, що ніхто не зможе створити їм серйозну протидію, і вони зайдуть в урядовий квартал, змінять керівництво. Оскільки, на їхню думку, керівництво держави на цей час мало б кудись утекти, якщо ні – вони його знищили б”.

Глава ГУР додав, що росія протягом двох тижнів змінювала дату вторгнення. Остаточну інформацію про напад о 4-й ранку 24 лютого Україна отримала приблизно о 15.00 23 лютого.

aspi.com.ua