Бункер Зеленського: журналісти дізналися, як він виглядає, і що відбувається усередині

Журналісти побували у бункері українського уряду, з якого Володимир Зеленський працював на початку повномасштабного російського вторгнення. Вони розповіли, як він виглядає, та що в ньому відбувається.

Честь у створенні історичного репортажу випала британській газеті The Sunday Times. Її журналісти розповіли про життя команди президента України у підземному бункері у перші тижні війни.

У матеріалі вказується, що в цьому бункері Зеленський та його оточення провели більшу частину перших двох місяців під землею, періодично виходячи на поверхню.

“Членів українського уряду негайно перевели в підземні бункери. Від військових також надійшов наказ —  залишатися там до подальшого повідомлення. Джерело на Банковій розповіло, що жити в таких умовах було важко: “Сонця не бачиш, часу не знаєш. Якщо путін був у своєму бункері [під час пандемії], то не дивно, що він збожеволів”. За словами джерела в уряді, початковий план полягав у тому, щоб залишатися під землею протягом тижня…”, — йдеться у матеріалі.

Потрапляючи до цього секретного місця, його відвідувачі мали підписати папір про нерозголошення навіть на перший погляд безневинних деталей, пише telegraf.com.ua.

“Ті ж, хто був запрошений жити разом із президентом у підземному бункері, повинні були підписати угоду про нерозголошення, яка забороняла їм ділитися будь-якими подробицями про дизайн бункера, його розташування чи зручності. Їм навіть не дозволялося говорити про їжу, яку вони їли”, розповідають журналісти.

Окрім того, згідно з безпековим протоколом, паролі для входу змінюються щодня.

Також повідомляється, що у бункері під землею панує тотальний морок. Під час візиту західного журналіста шлях висвітлювався лише ліхтариком на телефоні охоронця, який його супроводжував. І це явище у приміщенні не тимчасове, а постійне.

Що відомо про бункер

Також у ЗМІ поділилися, що цей секретний об’єкт залишився в Україні ще із часів СРСР. Він призначений забезпечити виживання в умовах тотальної ядерної війни, а тому здатний витримати прямий удар ядерної зброї, зазначає 24tv.ua.

Він має власні системи:

  • життєзабезпечення,
  • вентиляції,
  • водопостачання.
Фото ілюстративне – колаж 24 Каналу