Витерпіти російський енерготерор – це зараз наше національне завдання, – Зеленський

Про це Президент сказав у своєму вечірньому зверненні.

“Загалом по країні ураження об’єктів енергетики є в різних областях – це обсяг генерації і транспортування електрики, який забезпечує мільйони людей. Лише станом на цей вечір (3 листопада – ред.) від споживання тимчасово відключені за аварійними та стабілізаційними графіками близько 4,5 млн споживачів. Зокрема в Києві та десяти областях: Київщина, Дніпропетровщина, Житомирщина, Запорізька область, Сумщина, Кіровоградська область, Харківщина, Чернігівщина, Хмельниччина, Черкащина. Також можливі відключення в інших регіонах”, – наголосив президент України.

Володимир Зеленський підкреслив, що витерпіти російський енерготерор, пройти й таке випробування – це наше національне завдання, одне з основних зараз. Сам факт, що Росія вдалася до терору проти енергетики, свідчить про слабкість ворога. Вони не можуть перемогти Україну на полі бою і тому намагаються ось так зламати наших людей – принизити українців, ударити по духу нашого народу, по спротиву наших людей.

“Зараз важливо, щоб зберігалася наша здатність до спільних дій. Тому сьогодні я хочу звернути увагу на дві речі. Перше – увагу місцевої влади. Будь ласка, у всіх містах і громадах України стежте, щоб не було непотрібного використання електрики. Зараз точно не час для яскравих вітрин, вивісок, реклам та іншого подібного освітлення”, – наголосив президент.

Також він звернувся до енергокомпаній із закликом активніше роз’яснювати людям, коли й чому вони відключають ту чи іншу вулицю, той чи інший район. Зараз час саме таких мікрокомунікацій, люди мають право знати, і якщо споживачі звертаються й повідомляють про ту чи іншу несправедливість в енергозабезпеченні, слід реагувати на це негайно.

“Працюйте разом із місцевою владою. Якщо хтось без світла по вісім чи десять годин, а через дорогу підключене все разом із вуличним освітленням, то це однозначно несправедливо. Треба робити все, щоб відключення були передбачуваними й цілком зрозумілими для споживачів”, – підкреслив Зеленський.