Військові можуть виїжджати у відпустку за кордон: треба дозвіл командування – ДПСУ

Українські військовослужбовці під час дії воєнного стану мають право на виїзд за кордон – для цього потрібен дозвіл командування. Про це в ефірі телемарафону розповів речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

Він зазначив, що українські військові і раніше мали право на виїзд за кордон, однак прогнозує, що така практика стане більш поширеною на тлі уя закону, що передбачає збільшення відпустки для воїнів з 10 до 30 днів (+10 днів за сімейними обставинами).

“Як і раніше, так і зараз наші інспектори забезпечували пропуск військовослужбовців, які перебували у відпустці, і за рішенням їхнього керівництва їм було надано дозвіл виїхати за межі країни. Ми пропускали військовослужбовців різних військових формувань – і Збройних Сил України, і Національної гвардії, Державної прикордонної служби”, – зазначив Демченко.

Він ще раз акцентував, що військовим такий дозвіл має надати керівництво їхніх військових частин.

Під час виїзду перевіряється наявність посвідчення військового і відпускний квиток, в якому має бути зазначено місце перебування за кордоном – тобто будь-яка країна.

“Всі рапорти військовослужбовці відпрацьовували у себе у військових частинах, в подальшому доводили необхідність виїзду за межі країни – і так ця система працювала і працює на даний момент”, – сказав речник ДПСУ.

Він не відповів на питання, скільки військових за час повномасштабної війни скористались можливістю виїхати за кордон – каже, такий облік не ведеться. Однак не виключає, що зараз ця кількість може збільшитись на тлі збільшення строку відпусток.

liga.net