В Україні можуть заборонити піротехніку: Зеленський підтримав петицію

Президент України Володимир Зеленський підтримав електронну петицію про заборону використання петард, феєрверків та інших піротехнічних виробів.
Петиція була опублікована ще 28 грудня, а авторкою пропозиції стала Анастасія Плиска. За весь час існування петиція набрала 25 тисяч 297 голосів. Тепер, за дорученням Зеленського, цю петицію має розглянути Кабінет Міністрів.
З початку військових дій на території України, які тривають з 2014 року, використання піротехніки є обмеженим, проте не забороненим. Різноманітні піротехнічні вироби так і продовжували використовуються на святкуваннях аж до початку повномасштабного вторгнення війск рф.
Навіть зараз деякі люди можуть запускати феєрверки, лякаючи цим сусідів. Авторка петиції пропонує законодавчо заборонити ввезення, продаж та використання будь-яких піротехнічних засобів, закрити в країні всі магазини піротехніки, а порушників штрафувати на суму від 15 тисяч гривень.
Як зазначає Анастасія Плиска, піротехнічні вироби підриваються просто біля житлових помешкань, на дитячих майданчиках і безпосередньо на площах. Через запуск салютів люди отримують важкі травми, зокрема вибиті очі, покалічені руки тощо. Важкі стреси під час цих вибухів отримують люди, що воювали на передовій, а також люди похилого віку та маленькі діти.
Під час кожного свята, на якому використовують піротехніку, від власників втікають домашні тварини, а дикі – гинуть.
“Невже кількахвилинне задоволення однієї людини має так негативно відбиватись на людях та тваринах, що на свою біду перебувають поруч з епіцентром цих розваг? Будь-яки вмовляння не використовувати піротехнічні засоби під час святкувань наштовхуються, як правило, на агресію та хамство з боку “святкувальщиків-підривників” з відмовою піти назустріч фронтовикам, людям похилого віку, маленьким дітям, хазяям домашніх тварин, – написала авторка петиції.
Наразі виробництво, зберігання, перевезення, торгівля піротехнічними виробами не підлягають ліцензуванню, а їх продаж та використання діючим законодавством не визначено.