В “Укрпошті” повідомили про шахраїв, що надсилають повідомлення про помилкові посилки

В “Укрпошті” попереджають про діяльність шахраїв, які від її імені розсилають повідомлення про посилки, які нібито помилково прямують за адресою отримувачів таких повідомлень. Про це написав на своїй сторінці у Facebook гендиректор держкомпанії Ігор Смілянський.

“Серед десятки світових брендів, які зловмисники використовують, щоб отримати номер вашого рахунку чи картки у 2023 році, такі відомі компанії, як DHL та FedEx. Тепер в цей список потрапила й “Укрпошта”. Хоч це і визнання, але мусимо разом їх зупинити, бо збирають вони точно не на дрони. І взагалі, скоріш за все, знаходяться в тій країні, яка ці дрони нам ночами й висилає”, – зазначив він.

За словами Смілянського, в останні тижні багато людей отримали повідомлення, що до них прямує посилка, але вона йде не на ту адресу, тому потрібна переадресація. Після того, як людина переходить за посиланням, з неї вимагають 18 гривень за цю послугу і крадуть номер картки.

Голова компанії зазначив, що “Укрпошта” дійсно має послугу переадресації, але вона завжди ініціюється або одержувачем, або відправником і ніколи – самою “Укрпоштою”, тому надсилання нею таких повідомлень виключене.

“По друге: в наших посиланнях ніколи немає таких незрозумілих літер, накшталт ukrposhta.zsjfrz.com (це один із заблокованих шахрайських сайтів) і ми завжди ukrposhta.ua, а не ukrposhta.com”, – додав Смілянський.

Він порадив громадянам просто ігнорувати такі повідомлення або, якщо є сумніви, звертатись до кол-центру “Укрпошти”. За словами керівника держкомпанії, за останні декілька днів було заблоковано до 10 таких шахрайських сайтів, “які, звісно, продовжують генеруватись”.

delo.ua