Данілов: Росія готується до наступу

Завдання максимум для майбутнього російського наступу – прорив на оперативних напрямках, у тому числі з метою переривання ланцюжків постачання озброєнь, переконаний секретар РНБО України Олексій Данілов.

Секретар Ради національної безпеки й оборони України (РНБО) Олексій Данілов застерігає, що росія готується до повторного наступу в Україні. Свою пересторогу Данілов виклав у колонці для онлайн-видання “Українська правда”, опублікованій в неділю, 22 січня.

“росія готується до наступу”, – переконаний Данілов. Крім того, український посадовець спрогнозував і можливі цілі такого наступу.

“Завдання максимум – здійснення прориву на оперативних напрямках: південь, завершення окупації Донецької й Луганської областей, переривання ланцюжків постачання зброї. І, звичайно, Київ залишається головною мрією путінських фантазій”, – попередив секретар РНБО.

Крім того, на думку Данілова, першою ознакою підготовкирф до наступу в Україні є проведення широкомасштабної дезінформаційної кампанії.

“Перед тим, як починають стріляти танки, в хід йдуть отруйні інформаційні гази, які складаються з брехні, маніпуляцій, фейків і дезінформації, активізації агентів інформаційного фронту”, – пояснив він.


Він попередив: якщо хтось почне розповідати про незліченну кількість супернавчених та до зубів озброєних мобілізованих, надсучасну російську військову техніку, останнє покоління ракет, які зметуть центри ухвалення рішень, новітні розробки, армію безпілотників та про те, що «путін починає воювати по-справжньому», тому в української армії немає жодних шансів, – це працює ворог через різні анонімні канали та своїх агентів впливу.

«Ворог хоче зламати волю, посіяти зневіру у ЗСУ і наші сили. Нас хочуть залякати, тому що перемогти на полі бою вони не в змозі», – зауважив секретар Ради національної безпеки і оборони.


Також Данілов не має сумнівів, що країна-агресорка має ресурси, сили та засоби для проведення наступу в Україні.

“Ворог дійсно сильний та підступний, його недооцінка смертельно небезпечна. У нього ще є великий ресурс – людська маса, (…). В нього ще залишилися ракети й тонни воєнного заліза. Він розумнішає, набирається досвіду і вчиться на помилках. Про це потрібно знати, пам’ятати й враховувати”, – застеріг очільник РНБО.

Однак Данілов переконаний, що навіть попри такі ресурси росія не в змозі здолати Україну, що має одностайну підтримку колективного Заходу.

“Україна в лютому 2023 року – це зовсім інша країна, ніж та, що була в лютому 2022 року”, – пояснив Данілов. На його думку, росія “приречена програти”, а “історична місія України – добити химеру постімперського утворення”.

Deutsche Welle