Демобілізовані військовослужбовці будуть відпочивати два місяці за рахунок держбюджету – Рада підтримала законопроєкт

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт, яким, серед іншого надання демобілізованим оплачуваного двомісячного відпочинку впродовж мобілізаційного періоду.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №8313 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань, яким пропонується, зокрема надання демобілізованим військовослужбовцям оплачуваного двомісячного відпочинку тривалістю 60 днів. За відповідне рішення проголосували 233 народних депутати.

Законопроєктом пропонується доповнити статтю 26 закону «Про військовий обов’язок та військову службу» новим пунктом такого змісту:

«Військовослужбовці, звільнені у зв’язку з демобілізацією із військової служби за призовом під час мобілізації на особливий період, військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, забезпечуються відпочинком тривалістю 60 робочих днів з виплатою двомісячного грошового забезпечення впродовж мобілізаційного періоду за рахунок Держаного бюджету України».

Крім цього змінами до закону «Про відпустки» передбачається скасування творчих відпусток, а також виплата мобілізованим співробітникам «компенсації за всі не використані ним дні щорічної відпустки у строк до його увільнення на час військової служби від займаної посади (виконання обов’язків)».