Дмитро Лубінець анонсував позитивні новини щодо визволення з полону українців

Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець анонсував позитивні новини щодо повернення додому полонених і взятих в заручники росією українців.

Про це він заявив в ефірі телемарафону, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

“Найближчим часом можу анонсувати, ви почуєте, я сподіваюсь, ще подібні позитивні новини”, – зазначив Лубінець.

Він також розповів, що процес повернення 11 дітей, яких окупанти незаконно утримували на окупованій частині Херсонської області, тривав декілька місяців, зокрема, включав і підготовку, і логістику, саме перевезення, відновлення документів. Разом з тим він відмовився розкрити деталі цього процесу.

“росіяни постійно намагаються зрозуміти, як у нас це відбувається. І дуже часто ми стикаємося з тим, що вони перешкоджають поверненню. Фізично перешкоджають поверненню”, – розповів Лубінець.

Він додав, що до процесу визволення українців, які були незаконно вивезені в росію, висловила бажання долучитися низка країн.

“Є країни, які допомагають в технічному плані, є країни, які допомагають з логістикою. Але станом на зараз можу вам відверто сказати, що 99% в роботі повернення українських дітей бере участь саме Україна. …Повернення українських громадян, напевно це правильно, але в першу чергу це завдання України. Дуже часто ми стикаємося з тим, що ініціативи закінчуються тільки ініціативами”, – зауважив Лубінець.

Він додав, що як правило, діти, яких вдалося визволити з росії, повертаються в свої сім’ї, або до своїх родичів, якщо батьки загинули.

Діти з дитячих будинків-інтернатів також повертаються в прийомні сім’ї.

“Позиція дуже проста. Це позиція Президента, позиція уряду, позиція моя особиста. Діти не повинні перебувати і повертатись в дитячі будинки-інтернати. Вони повертаються, для них максимально швидко знаходяться прийомні сім’ї, які їх беруть, діти задоволені”, – зазначив Лубінець.