До Конгресу США внесли резолюцію, яка закликає надати Україні ATACMS

Члени комітету із закордонних справ Палати представників США, до якого входять як демократи, так і республіканці, оголосили про внесення резолюції з закликом до адміністрації президента Джо Байдена передати Україні далекобійні ракети ATACMS.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Європейську Правду. 

Як заявив співавтор резолюції, голова комітету із закордонних справ Палати представників республіканець Майкл Маккоул, якщо США не нададуть Україні всієї необхідної зброї, то сприятимуть затягуванню війни.

“Успіх українського контрнаступу безпосередньо пов’язаний з військовою допомогою, яку надають США та наші союзники. Тому вкрай прикро, що адміністрація затримує мільярди доларів військового фінансування, які можна було б негайно передати Україні і своєю чергою допомогти її Збройним силам суттєво змінити ситуацію на полі бою”, – вважає він.

У документі згадуються рішення урядів Великої Британії та Франції передати далекобійні ракети Storm Shadow і SCALP-EG відповідно дальністю 250 кілометрів.

“Сполучені Штати й країни-союзники спільно володіють тисячами ракет ATACMS, які могли б передати Україні”, – йдеться в проєкті резолюції, де вказується, що нинішня перевага росії в далекобійній зброї “змушує українські сили боротись у значно більш невигідному становищі”.

Ухвалення цієї резолюції означатиме, що Палата представників закличе США “негайно передати Україні достатню кількість ATACMS для пришвидшення перемоги України у неспровокованій агресивній війні росії, водночас зберігаючи боєготовність американських військових”.

“Швидке надання цього вкрай важливого озброєння дозволить українським військовим отримати необхідну можливість ударів у глибокому тилу противника, якої вони наразі не мають”, – йдеться в резолюції.


Армійські тактичні ракетні системи ATACMS – це ракети класу “земля-земля”, які можуть уражати цілі на відстані близько 300 кілометрів, що приблизно в чотири рази більше, ніж ракети, які використовуються мобільними системами HIMARS, які США почали надсилати в Україну минулого року.