Ердоган: Україна заслуговує на членство в НАТО

Реджеп Ердоган під час візиту Володимира Зеленського до Туреччини підтримав членство України в НАТО і продовження “зернової угоди”.

За підсумками переговорів в президентом України Володимиром Зеленським у Стамбулі президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган підтримав вступ України до Північноатлантичного альянсу.

“Україна заслуговує на членство в НАТО”, – наголосив Ердоган на пресконференції в ніч на суботу, 8 липня.

Володимир Зеленський зазначив, що “був радий почути” таку позицію турецького колеги в контексті підготовки до саміту Альянсу у Вільнюсі, що відбудеться наступного тижня.

Ердоган також наголосив, що Туреччина продовжує підтримувати територіальну цілісність і суверенітет України і надає конкретну допомогу в політичній, економічній, гуманітарній і технічній сферах.

“Ми продовжимо докладати зусиль для завершення війни на базі переговорів, перебуваючи у повній солідарності з Україною”, – запевнив він.

Володимир Зеленський же подякував Ердогану за підтримку  української “формули миру”.

Він також повідомив, що обговорив  з Ердоганом низку спільних  проєктів “щоб посилити наші держави та дати і більше безпеки, і більше робочих місць, і більше зростання”.

“Це стосується співпраці у військово-промисловому комплексі, у розвитку технологій, виробництва безпілотників, інших стратегічних галузей. Укладено й відповідні домовленості. Запросив Туреччину приєднатись до масштабної роботи в межах відбудови України, відбудови і трансформації”, – зазначив президент України.

Deutsche Welle