“Забудемо про те, що нас було 52 мільйони” – демографи прогнозують, скільки українців буде через 10 років

Чим більша відстань між Україною та тією країною, де знайшли прихисток наші люди, тим менша ймовірність того, що вони повернуться.

Згідно з оптимістичним прогнозом, через десять років в Україні проживатимуть не більше 35 млн людей. Таку думку озвучила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птахи Елла Лібанова, пише Укрінформ.

«Забудемо про те, що в нас було 52 мільйони українців. 52 мільйони не буде ніколи. За найоптимістичнішим варіантом, у 2033 році нас буде 35 мільйонів, я кажу про Україну в межах 1991 року. Тобто у будь-якому разі: чи повернемо ми всіх наших мігрантів, чи залучимо мігрантів з інших країн – скорочення населення України все одно буде», – пояснила вона.

За словами Лібанової, на сьогодні менше українців набувають статусу біженців або тимчасового захисту за кордоном, ніж минулого року, проте спостерігається інша негативна тенденція.

«Вони їдуть далі – до Німеччини, Чехії, Нідерландів, різних країн, але їдуть далі. Досвід, який ми маємо, свідчить про те, що чим більша відстань між Україною та тією країною, де знаходяться наші люди, тим менша ймовірність того, що вони повернуться», – пояснила Лібанова.

Вона зазначила, що Україна має мотивувати людей повертатися, щоби «тимчасова міграція не перетворилася на стаціонарну».


Запрошуємо підписуватися на наші сторінки у соцмережах, щоб отримувати ще більше актуальної інформації!

Telegram

YouTube

Facebook

Instagram