Задоволення потреб ЗСУ в людях під час повномасштабної війни: нова кадрова політика Міноборони

Міністр оборони України Рустем Умєров підписав наказ про затвердження Концепції військової кадрової політики до 2028 року.

Замість строкової служби — рекрутинг, удосконалена система електронного обліку військових, а також розширена співпраця з вищими навчальними закладами США та ЄС — неповний перелік змін, які закладені у «п’ятирічку» кадрової реформи від міністра оборони Рустема Умєрова.

Тези опубліковані у фейсбуці та телеграм-каналі Міноборони. Для чого потрібні всі ці кроки?

«Головний акцент концепції — гарантоване задоволення потреб ЗСУ в людях під час повномасштабної війни, інтеграція в євроатлантичний безпековий простір, взаємосумісність ЗСУ зі збройними силами держав-членів НАТО», — повідомив міністр.

Очікувані результати:

▪️ЗСУ перейдуть на військову службу за контрактом. Строкову військову службу замінять інтенсивною військовою підготовкою громадян призовного віку;

▪️в Україні функціонуватиме дієва система рекрутингу ЗСУ професійним і вмотивованим особовим складом;

▪️людиноцентричний підхід до управління кар’єрою військовослужбовців з урахуванням їхньої освіти, професійного розвитку, гендерної рівності. Рівні можливості чоловіків і жінок в ЗСУ;

▪️удосконалена електронна система військового обліку;

▪️автоматизовані та цифро візовані процеси управління персоналом;

▪️розширена співпраця між українськими вищими навчальними закладами та вишами держав-членів НАТО і ЄС;

▪️ефективна та прозора система грошового забезпечення військовослужбовців та забезпечення їх житлом;

▪️вдосконалене психологічне забезпечення;

▪️нова культура взаємовідносин між командирами та підлеглими;

▪️належні умови для переходу від військової кар’єри до цивільного життя військовослужбовців, які підлягають звільненню з військової служби.

Моніторинг та оцінку результатів впровадження концепції здійснюватиме Комітет з питань кадрового менеджменту в системі Міністерства оборони України.