Зеленський назвав єдину умову для початку переговорів з росією

Президент Володимир Зеленський запевнив, що Україна відкрита для мирних ініціатив будь-яких країн, якщо ці ініціативи виходять з необхідності повного виведення російських військ з суверенної території України.

Зеленський заявив на конференції Reuters NEXT, що не розуміє, чому Україна, яка є жертвою агресії, повинна йти на якісь компроміси. Він упевнений, що будь-який територіальний компроміс означатиме, що цілісність багатьох інших країн відразу ж опиниться під загрозою, оскільки у агресорів буде перед очима “російський успіх”.

Зеленський стверджує, що війна повинна закінчитися виведенням військ росії з усієї території України.

“російські солдати повинні піти на їх власну суверенну землю. Це і буде точка, на якій зупиниться війна і почнеться створення дипломатичної платформи для того, щоб її закінчити”, – сказав президент.

За його словами, головним залишається те, що “росіяни повинні піти”. Зеленський сказав, що у нього були розмови про посередництво в припиненні війни з лідерами Китаю, лідерами Африки та іншими.

“Ми готові слухати будь-які голоси, якщо вони не російські. Включаючи голоси Бразилії, США, Китаю, Африки. І ми залучаємо їх до нашої формули миру. Наші десять пунктів – але з вашими пропозиціями. Але все це має бути засноване на тій самій головній ідеї”, – додав він.

aspi.com.ua