Зеленський: Україна отримає 42 винищувачі F-16

Президент України Володимир Зеленський, який перебуває з візитом в Нідерландах, оголосив, що Україна отримає 42 винищувачі F-16 після того, як пілоти та інженери завершать навчання на них.

Україна отримає 42 винищувачі F-16 після того, як українські пілоти та інженери пройдуть навчання з використання цих літаків. Про це у неділю, 20 серпня, повідомив президент України Володимир Зеленський, який наразі перебуває з візитом в Нідерландах.

Перед цим він опублікував фото з прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте біля такого літака, повідомивши про “проривну домовленість”.

“F16. Проривна домовленість. Відсьогодні вже конкретика. Будуть в українському небі. Дякую, Нідерланди! Дякую, Марку! Дякую усім, хто допомагає!”, – написав він.

Згодом Зеленський уточнив, що вони з Рютте домовилися про кількість F-16, які будуть надані Україні після тренування пілотів та інженерів – 42 літаки.

“І це лише початок”, – наголосив Зеленський.


Раніше Зеленський повідомив, що головне питання, яке обговорюватиметься під час його візиту до Нідерландів – саме передача Україні винищувачів F-16. Також на порядку денному переговорів  – глобальний саміт миру, українська “формула миру” та притягнення Росії до відповідальності за війну проти України.

Напередодні міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що пілоти Збройних сил України вже розпочали навчання на американських винищувачах F-16.

Нагадаємо, США фіційно підтвердили союзникам в Європі, що будуть готові схвалити передачу Україні винищувачів F-16 від третіх країн після завершення навчання українських пілотів.

Deutsche Welle