Зниження призовного віку: що змінилося для військовозобов’язаних

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, які введені через військову агресію рф. В Україні знизили граничний вік призову на строкову службу з 27 до 25 років. Відповідне рішення ухвалили у Верховній Раді. Видання УНІАН розповіло, що це означає для військовозобов’язаних чоловіків та чи змінюється щось для них під час мобілізації.

З якого віку можуть призвати в армію

Відповідно до змін, у мирний час чоловіки, які досягнуть 25 років, будуть звільнені від строкової військової служби. При цьому у воєнний час на військовий облік тепер прийматимуть чоловіків не з 27, а з 25 років.

Міністр оборони Олексій Резніков обґрунтував зниження віку призову необхідністю поповнення мобілізаційного резерву. Раніше граничний призовний вік становив 27 років. Якщо чоловікові виповнювалося 27 років і він не служив в армії, то мобілізувати його не могли.

Так, згідно із новим законопроєктом, розширюється коло осіб, які можуть бути мобілізовані, за рахунок призовників віком 25 і 26 років, які раніше мобілізації не підлягали.

Деякі юристи дотримуються думки, що реформа принципово нічого не змінить, адже під час загальної мобілізації можуть призвати будь-якого повнолітнього чоловіка. Так, у ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» немає згадок про призовний вік. Є лише уточнення про часткову мобілізацію – від неї звільняються чоловіки, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені в запас.

zn.ua