З 1 серпня в Україні вручатимуть три види повісток

Законом України передбачено чотири види повісток, але у зв’язку з повномасштабним вторгненням рф і введеним у зв’язку з цим військовим становищем призову на строкову службу не відбувається.

Так, з 1 серпня в Україні видаватимуть такі повістки:

Повістка для уточнення даних. Її вручають для уточнення та оновлення інформації про склад сім’ї, стан здоров’я військовозобов’язаних, місце роботи тощо.

Повістка  на проходження військово-лікарської комісії. Ця повістка за підписом начальника ТЦК зобов’язує громадянина пройти медобстеження. До неї додається картка дослідження та медогляду військовозобов’язаного. Після медкомісії на цій картці буде зазначено висновок військово-лікарської комісії про придатність, непридатність або обмежену придатність до військової служби.

Мобілізаційне розпорядження. Ця повістка  вручається військовозобов’язаному після проходження медкомісії, якщо його визнано придатним до проходження військової служби.

Право вручати повістку мають уповноважені представники ТЦК. Крім того, за розпорядженням ТЦК повістки можуть вручати виконавчі органи сільських, селищних, міських рад та керівники (глави) державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій.