З 11 липня в Україні забороняють курити у громадських місцях. IQOS і glo – теж

З 11 липня 2022 року, згідно із законом № 1978, запроваджуються додаткові правила щодо захисту бездимного середовища. Тепер під заборону підпадають будь-які пристрої для куріння.

Про це розповів Голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Від завтра у громадських місцях буде заборонено користуватися: пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, трав’яними виробами для куріння, предметами, пов’язаними з їх вживанням, тютюновими виробами, кальянами та електронними цигарками.

До розширеного списку місць, де курити заборонено, тепер також віднесені заклади громадського харчування. Тепер там не буде зон або приміщень для куріння.

За порушення заборони для громадянина передбачений штраф 51-350 грн, для закладів – 3-15 тис. грн.

Збільшаться також штрафи за продаж неповнолітнім тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них у розмірі 1020 грн. У випадку повторного порушення протягом року – 10 200 грн.

Що це означає на практиці

Суб’єкт господарювання, тобто кафе, ресторан, торговий центр тощо, має:

  • проінформувати персонал про нові правила;
  • розмістити графічний знак і текст “Куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено!” — завантажити макет можна тут;

  • забрати попільнички та контейнери для тютюнових виробів для електричного нагрівання  з закладу/приміщення;

  • переобладнати спеціально відведені місця для куріння, наприклад, на квітник чи спортивну зону (крім аеропортів);

  • забрати напис, який дозволяє споживати ТВЕНи у приміщенні з вхідних дверей та стін закладу;

  • інформувати відвідувачів про заборону куріння тютюнових виробів, електронних сигарет та пристроїв для нагрівання тютюну, а в разі порушення та відмови у припиненні – викликати поліцію.

Нова заборона також охоплює кальяни, куріння яких в приміщенні й раніше було поза законом.

Радуцький наголошує, що такі зміни наближають Україну до європейського законодавства.