З 24 лютого. Стало відомо, скільки українок мобілізували за час повномасштабної війни

Під час воєнного стану в Україні оголосили загальну мобілізацію, під час якої можуть призвати до військової служби усіх військовозобов’язаних громадян 18−60 років.

В Україні жінки теж є військовозобов’язаними, а з 1 жовтня 2022 року певні категорії жінок будуть зобов’язані стати на військовий облік. Попри це у Міністерстві Оборони наголошують, що наразі у примусовій мобілізації жінок немає потреби, а також не планується жодних обмежень щодо їх виїзду за кордон. У зв’язку з цим з’явилось багато дезінформації та фейків служби жінок у ЗСУ.

Жінки в Україні мають право служити в армії, вони прагнуть цього на добровільній основі. З моменту початку повномасштабного вторгнення росії в Україну кількість добровольців жіночої статі серед військовослужбовців збільшилась.

«З 24 лютого по сьогодні у нас мобілізовані близько 1000 жінок — це ті, що самі добровільно прийшли і заявили про бажання мобілізовуватись», — заявила заступниця Міністра оборони Ганна Маляр в етері телемарафону, повідомляє АрміяInform.

Також Маляр додала, що з 2014 року жодна жінка не була примусово мобілізована на військову службу. Щодо цього вона наголошувала і раніше.

nv.ua