“росія розставляє складні пастки. Україна втрачає досвідчених пілотів: чому F-16 потрібні ЗСУ вже зараз, і якою є ціна зволікання” – Karaya

Про це розповів український льотчик-ас Вадим Ворошилов з позивним “Karaya” в інтерв’ю The Telegraph.

“Karaya” розповів, як з кожним днем стає все важче втримати росіян за допомогою застарілих радянських літаків:

«Росіяни весь час змінюють тактику, тому війна не стабільна. Роблять пастки. Вони надішлють один російський літак, змусивши українського пілота подумати, що літак лише один. Потім з обох боків від нього з’являться ще двоє-троє, фактично накидаючись на український літак».

Оскільки українські пілоти продовжують літати на МіГ-29 радянських часів,  вони не можуть зробити більше, ніж «тримати поле бою», підкреслив льотчик. Знищити росіян, які літають на сучасних винищувачах Су-35 і бомбардувальниках Су-34, важко.

«Зараз ми можемо лише стримувати ворога, але з F-16 ми зможемо контролювати море та землю, щоб захистити піхоту», — сказав він.

«Нам потрібно більше сучасних літаків, щоб бути кращими за ворога», – заявив “Karaya”.


Нагадаємо, пілот Вадим Ворошилов з псевдо KARAYA – це справжній герой сучасності, один із найкращих пілотів в Україні: на його рахунку збиті “шахіди” та ракети.  Це саме він 12 жовтня відвів свій підбитий у небі над Вінницькою областю літак, щоб той не впав на місто. Сміливцю вдалося катапультуватися в останні секунди.

5 грудня президент Володимир Зеленський присвоїв Вадиму Ворошилову звання Героя України “за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народу”. Разом зі званням Героя України президент також вручив молодому асу орден «Золота Зірка». Ця нагорода, згідно з визначенням, видається за самовіддане служіння українському народові. А ще – за особисту мужність та героїзм, виявлені у процесі захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України.