Масована атака по Україні: у Повітряних силах розповіли, чим були збиті ракети росіян

росія атакувала Україну із літаків стратегічної авіації.

У ніч проти 1 травня 2023 Росія знову влаштувала масований ракетний удар по Україні після оголошення повітряної тривоги. Українська ППО збила 15 з 18 ворожих ракет.

Речник Повітряних сил Юрій Ігнат в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів про деталі нічного удару та якими засобами збивали російські ракети.

“Поки що 100% ворожих цілей збивати неможливо. Хотілося б, але є об’єктивні причини. Неможливо всю територію України перекрити наземними засобами, якби були західні літаки – це було б можливо. Західні літаки допомогли б ефективно перехоплювати крилаті ракети”, – наголосив він.

Юрій Ігнат підкреслив, що потужні радари західних винищувачів та їхнє потужне озброєння може ефективно знищувати ракети, які запускає росія.

“Тому та робота, яка сьогодні ведеться, усі сили та засоби наводяться у готовність. Працює та винищувальна авіація на радянських літаках. Слабо ефективно, але все одно льотчики-винищувачі збивають ці типи повітряних цілей – і шахеди, і ракети. Але основа – це наземне ППО: Бук-М1 і С-300, а також західні зразки — Nasams, Iris-T, Patriot”, – резюмував він.

ТСН