“Маємо показати світу: агресор – рф, а Україна готова працювати заради миру” – Дмитро Лубінець

Українська формула миру – це відновлення справедливості, забезпечення дотримання прав людини й основоположних цінностей демократичного світу.

Уповноважений Верховної Ради України з  праві людини Дмитро Лубінець повідомив, що мав честь на вихідних працювати в складі української делегації на чолі з керівником Офісу Президента Андрієм Єрмаком у Джидді, Саудівській Аравії. Ключове питання — сталий і справедливий мир для України.

Спершу — важлива зустріч дипломатичних радників з національної безпеки й політичних директорів зовнішньополітичних відомств провідних країн світу щодо ключових принципів відновлення сталого і справедливого миру для України. До Джидди приїхали представники понад 40 держав, зокрема ЄС, Саудівської Аравії, Великої Британії, ОАЕ, ПАР та інші.

“Щиро радий, що серед них були ті, які незмінно підтримують Україну в питаннях нашої територіальної цілісності, незалежності й суверенітету. На зустрічі кожна з держав мала можливість висловити свою позицію, всі погодилися із відданістю принципам Статуту ООН. Додам: саме на них побудована Формула миру Президента України Володимира Зеленського. Згодом — низка двосторонніх перемовин.

Особисто я під час візиту в Джидді акцентував увагу на гуманітарних питаннях і жахливому злочині рф — депортації українських дітей. Наразі нам необхідне сприяння й допомога третіх країн у їх поверненні. Нагадаю, що з початком повномасштабного вторгнення Україна розірвала дипломатичні відносини з рф, тому ми пропонуємо використати механізм залучення третьої сторони.

Нині боротьба на міжнародному фронті продовжується. Це важлива робота, яка спрямована на те, щоб показати світу: агресор – рф, а Україна готова працювати заради миру.

Ми закликали й закликаємо лідерів країн і міжнародних організацій засудити злочини рф та усебічно сприяти в дотриманні прав українських громадян, які щоденно порушує росія. рф – ворог не тільки України, це ворог демократичного світу. І те, що на цю зустріч приїхала велика кількість країн, говорить одне — все більше держав розуміють справжню загрозу агресора й наслідки війни в Україні для всього світу”, – написав Дмитро Лубінець.